İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KİRAZ´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KİRAZ´ın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

     Milletimizin tarih boyunca gösterdiği en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen,  vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.

     Dünya tarihinde dönüm noktası olan siyasi ve askeri olayların yaşandığı bir dönemde Kurtuluş Savaşımızın meşalesinin tutuşturulduğu müstesna bir zaferdir. Binlerce yıllık devlet geleneğine sahip bir millet, kendisine pranga vurmaya çalışanlara tarihin gördüğü en ağır karşılığı vermiştir. Medeniyet nurunun, önce insanlık onurunda tecelli etmesinin önemine vakıf bir ulusun emperyalizme attığı ilk tokattır.

   Vatan evlatlarının zerrece tereddüt etmeden bir düğüne gider gibi ebediyetin göğüne aktıkları bu savaş, Türk Milletinin ruh kudreti ile zafere ulaşmıştır.  Ordumuzun Çanakkale’ de vermiş olduğu bu büyük mücadele; sadece dünya tarihi üzerinde oluşturduğu  etkiyle değil, Türk askerinin doğasında bulunan insani değerlerin savaş  alanında tezahürü ile  de dünya savaş tarihinde örneği bulunmayan yegane  bir olaydır.

      Çanakkale Zaferi’nin 103. yıl dönümünde bu vatanı, bayrağı ve istiklali bizlere mukaddes bir emanet olarak bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, geçmişten bugüne gerek istiklalimiz gerekse bölünmez bütünlüğümüzü müdafaa uğruna kendini feda eden tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                      İbrahim KİRAZ

                                                                                                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

   17-03-2018

 

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.