İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı

    12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü kapsamında Şehit Oktay Ardıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program Yahya Kerim Onart Kültür Merkezinde saat 10.30'da gerçekleştirildi.
12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programı

       Saygı duruşu ve İstiklal Marşı 'nın bir grup öğrenci tarafından işaret dili ile okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşma ile İstiklal Marşı 'nın Kabulü konulu video gösterimi  Şehit Oktay Ardıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni İlknur Kılıç Memiş tarafından yapıldı.İlçemizde yapılan şiir,kompozisyon yarışmalarında birinci olan eserler okundu. "Asımın Neslinden Bir Varoluş Destanı" adlı dramatizasyon gösterisi  Şehit Oktay Ardıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Fatime Adıyaman başkanlığında öğrenciler tarafından sergilendi.Gösteri,  izleyenler tarafından büyük beğeni ve alkış aldı.

         Programın sonunda,  12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında ilçe bazında dereceye giren  öğrencilerin ödül töreni gerçekleştirildi. Üçüncü olan öğrencilere ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kiraz,  ikinci olan öğrencilere Bayındır Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kadan,  birincilere ise İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk  takdim etti.

         KOMPOZİSYON DALINDA:  Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10/A         sınıfından    Berfin Burkul birinci,   Şehit Oktay Ardıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11/A sınıfından Melisa Ayvazoğlu ikinci, Muzaffer Tuzcuoğlu Anadolu İmam HatipLisesi 12/A sınıfından Büşra Yeşil üçüncü olmuştur.

         ŞİİR DALINDA: Hacı İsmail Akdağ İmam Hatip Ortaokulu 7/A sınıfından Efekan Kiraz birinci, Çınardibi Orhan Kahraman  Ortaokulu 7/A sınıfından Nida Badalı ikinci, Kazım DirikOrtaokulu 7/C sınıfından İrem Akarçay üçüncü olmuştur.

         RESİM DALINDA:  Zeytinova İlkokulu 4/A  sınıfından Ceyda Esen birinci,  Zeytinova  İlkokulu 4/A sınıfından Ceren Esen  ikinci,Çırpı Şehitler İlkokulu 3/B sınıfından Naz Eylül Yitik üçüncü olmuştur.

        Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

        Programın ardından Canlı Şehit Eray Dağlı İlkokulunun hazırlamış olduğu "Şanlı Türkün Şanlı Bayrağı" isimli bayrak sergisinin açılışı yapıldı.

 

 

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

 

 

 

 

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.