İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı

         24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı  24 Kasım 2018 Cumartesi günü Saat 10.30’da  Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.26 Kasım 2018 Pazartesi günü Saat 10.30’da Yahya Kerim Onart Kültür Merkezinde Bayındır Anadolu Lisesi’nin hazırladığı program ile devam etti.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı

             Programa İlçe Kaymakamımız Sn. Mehmet Ali ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KİRAZ, İlçe protokolü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

          Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KİRAZ günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

          KİRAZ yaptığı  konuşmada öğretmenlere, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler; yeni nesil sizin eseriniz olacaktır”’ Sözleriyle biz öğretmenlere çok önemli bir misyon yüklemiştir. Nasıl ki; Bir heykeltıraş, heykeller yaparak, bir ressam resimler çizerek eserler ortaya koyarsa, biz öğretmenler de öğrencilerini kültürlü, erdemli ve topluma faydalı, kişiler olarak yetiştirmek suretiyle, canlı eserler ortaya koymaktayız. Bu anlamda bütün öğrenciler, bizim sanat eserlerimizdir.

 Bir öğretmen, mesleğe başladığı günden yaşamının sona erdiği ana kadar görevini yapmaya devam eder. Hatta öldükten sonra bile fikirleri öğrencileri aracılığıyla yaşamaya devam eder. Onun için Öğretmeni ölümsüzleştiren öğrencisini yaşadığı çağa göre değil yaşayacağı çağa göre donanımlı olarak yetiştirmesidir.

Ülkemizin milli, manevi, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.

Onlar bu ülkenin geleceğidir,
Onlar bu ülkenin yarınlarıdır,
Onlar bu ülkenin sevgi ,saygı, merhamet elçileridir
Onlar bu ülkenin ahlak önderleri , davranış rehberleridir.  Aslında ONLAR bu ülkenin her şeyidir.

2023 Vizyonu çerçevesinde çok daha ileri adımlar atılacağına gönülden inanıyorum. Bunun için de siz öğretmenlerimizin heyecanına,ilgisine, bilgisine ve sevgiyle dokunuşuna ihtiyacımız vardır. Bu zorlu yolda insanımızın da yarınlarımızın mimarı öğretmenlerimize olan inancı ve desteği tamdır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bugünde, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ederken emekli öğretmenlerimize sağlık, şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum." dedi. 

Bayındır Anadolu Lisesi öğrencilerinden Perinaz Durmaz ve Batuhan Boy “Dünyanın Bütün Çiçekleri” ve Ercan Bayrak “Öğretmenim “ adlı şiiri okudu. Bayındır Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Fatma ÇEVİK’in hazırlamış olduğu “Biz Öğretmen Olmalıyız” ve “İstiklal Marşı” isimli oratoryolar sergilendi.

Sinevizyon gösterisinin ardından Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere, İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali ÖZTÜRK, Belediye Başkanı Dr. Ufuk SESLİ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KİRAZ  ödüllerini  sundular. Fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

26-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-2018

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.