İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çocuk Gözüyle Filistin" Temalı Resim Yarışması İçin Başvurular Başlıyorİzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde öğrenim gören öğrencilerin katılacağı, Filistin'de yaşanan olayları gözler önüne sermek ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Çocuk Gözüyle Filistin" temalı resim yarışması düzenleniyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, "Zulümde En Çok Çocuklar Zarar Gördü"

Yarışmanın düzenlenmesi ile ilgili açıklamada bulunan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi; " Gazze'de tüm dünyanın gözü önünde cereyan eden, Filistin halkına yönelik vicdanları kanatan ve insanın kendine insanlığını sorgulatan, benzeri görülmemiş alçakça katliamlara karşı tek ses, tek yürek olarak bu insafsızlığı lanetliyoruz. Dünyada çocuk nüfusunun en yoğun olduğu yerlerin başında gelen Gazze Şeridi'nin nüfusu 2,2 milyon ve bunun neredeyse yarısı 18 yaşın altında. Bu savaşta en çok çocuklar zarar gördü. Biz eğitimciler her gün okullarımızda evlatlarımıza iyiliği, merhameti, adaleti anlatırken onları vicdanlı, adil, mazlumun derdine derman olmaya gönüllü bireyler olarak yetiştirmeye çalışırken bugün kurduğumuz tüm cümleler bu zulüm karşısında boğazımıza takılıyor. Tüm dünyada tepkiler çığ gibi büyürken, Türk Milleti olarak bu zulmün karşısında sessiz kalmayarak onurlu ve izzetli duruşumuz ile tepkimizi her fırsatta göstermeye devam ediyoruz. Kendi topraklarında zulme maruz kalan Filistinli kardeşlerimizin acısı yüreğimizde." diye konuştu. Kadınlar ve masum çocuklar ile tedavi gören yaralılara uygulanan şiddetin tüm insanlığın vicdanını yaraladığına vurgu yapan Yahşi, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu zulmü duyurmak için "Çocuk Gözüyle Filistin" temalı resim yarışmasını düzenlediklerini ifade etti.

Öğrenciler Yarışmaya Öğrenim Gördükleri Okullarından Katılabilecek

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde öğrenim gördüğü okul müdürlüklerine 20 Kasım-08 Aralık 2023 tarihleri arasında başvuruda bulunabilecek.

İzmir Genelinde Ödüllendirme

Komisyon tarafından yapılan değerlendirme sonucunda tüm kategorilerde birinci olan öğrencilere 7500 TL, ikinci olan öğrencilere 5000 TL, üçüncü olan öğrencilere ise 2500 TL hediye edilecek. Resim yarışmasının ödül töreni ve programı İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bildirilecek.

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.