İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziler Günü İlçemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

"Ülkemizin bağımsızlığı ve varlığı için mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimize şükran ve minnet borçluyuz."
Gaziler Günü İlçemizde Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

         Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı ´Müşir ve Gazi´ unvanı verilişinin yıl dönümü ve Gaziler Günü dolayısı ile 19 Eylül 2019 saat 10.00'daAtatürk Anıtında tören gerçekleştirildi.

          Törene İlçe Kaymakamı Sn. Mehmet Ali Öztürk, Belediye Başkanı Uğur Demirezen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim KİRAZ, İlçemiz Daire Amirleri, Gazilerimiz, okul müdürlerimiz, öğrencilerimiz katıldı. 

           Törende Atatürk anıtına Bayındır Kaymakamlığı, Bayındır Belediyesi ve Gazilerin çelenkleri sunuldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kıbrıs Gazisi Seyfi YIĞINÇ, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.Muzaffer Tuzcuoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Büşra YEŞİL' in "Gazilerimize" adlı şiiri okumasının ardından tören programı sona erdi.

           Törenden sonra,  Gazilere, Şehit yakınlarına ve tören katılımcılarına Kani Bey Parkı'nda ikram verildi. 

19-09-201919-09-201919-09-2019

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.