İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İlham Veren Buluşmalar” Eğitim Etkinlikleri Bayındır’da Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, Bayındır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ile alanlarında isim yapmış kişilerle öğrencileri bir araya getiren  “İlham Veren Buluşmalar” etkinliğimizin ilk konukları İş Adamı/Girişimci Sadık Susamcıoğlu, Özgür Arık ve Şaban İşinekoş oldu.
“İlham Veren Buluşmalar” Eğitim Etkinlikleri Bayındır’da Başladı

 Müzekke Susamcıoğlu Anaokulu Konferans Salonunda 10 Ocak 2019 Perşembe günü Saat 14.00’te gerçekleşen etkinlikte konuklarımız, öğrenciler ile girişimcilik üzerine tecrübelerini paylaştı.

 

Bayındır’a kendi adını taşıyan Anadolu Lisesini, merhum eşi Müzekke Hanımın adını taşıyan bir Anaokulu ve Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksek Okulu´nun ek binasını kazandıran Sadık Susamcıoğlu, “Ben okuyamadım ama yine de çok mutluyum. Çünkü Allah bana okutmaya çalıştığım bir sürü öğrenci verdi” diyerek insanların istedikten sonra hayal kurdukları her şeye erişebileceğini ifade etti.

Susamcıoğlu ticaret üzerine öğrencilere bir takım tavsiyelerde bulundu. Kanaatkar olmanın, dürüst ve çalışkan olmanın, sosyal ilişkilerin, vergi vermenin, iyi ve kaliteli mal satmanın, reklamın ve en önemlisi yapılan işi sevmenin önemini vurguladı. Susamcıoğlu, Âhilik Teşkilâtı´nın öğütlerini öğrencilerle paylaşarak konuşmasını bitirdi.  

 

Etkinliğin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü  İbrahim Kiraz yaptığı konuşmada “Sizler Şu anda bir dönüm noktasındasınız, tercih noktasındasınız. Yapacak olduğunuz tercihler sizlerin ileride yaşayacağınız hayatın göstergesi olacaktır. Hayatınıza o yönde karar verip yaşayacaksınız. Sizlerden istirhamımız şudur; gerçekten de hedefini oluşturmayan öğrencilerimiz varsa “Kariyer Günleri” veya “İlham Veren Buluşmalar” sayesinde, rehber öğretmenleriniz vasıtasıyla ya da örnek aldığınız kişiler vasıtasıyla hedefinizi oluşturun. İkinci dönemde de hedefinize ulaşmak için var gücünüzle çalışın. Hepinize başarılar diliyorum.” diyerek liseli gençlerden potansiyellerinin farkında olmalarını istedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kiraz, çiçek takdim ederek samimi ve içten sunumlarından dolayı konuklara teşekkür etti.

 

 

 10-01-201910-01-201910-01-2019

 

 

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.