İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim KİRAZ´ın 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim KİRAZ´ın 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim;

Çok değerli ve kutsal bir görev icra ediyoruz. Kâinatın en şerefli varlığı olan İnsanın eğitimine yönelik bir görev yapıyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizi eğitirken aynı zamanda aziz milletimizin geleceğini inşa ediyoruz. Maddi yönden çocuklarımızı en gelişmiş araç ve gereçlerle öğretim yöntem ve teknikleriyle eğitirken, manevi yönden de bizi biz yapan değerlerle donatmalıyız. Bu anlamda Eğitim Öğretim süresi boyunca özverili çalışmalarınız sayesinde verimli ve sorunsuz bir yıl geçirdik. Emekleriniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrenciler, bugün tatile girmenin ve karne almanın heyecanı içinde olduğunuzu biliyorum. Her şeyden önce sizlerin, anne-baba ve öğretmenleriniz için ne kadar değerli olduğunuzu bilmenizi isterim.

 Eğitim Öğretim hayat boyu devam eden bir süreçtir. Bu öğrenme süreci planlı, programlı bir süreç olan örgün eğitim dönemini kapsadığı gibi hayatın akılı içerisinde yaygın eğitim olarak adlandırılan hayat boyu öğrenmeyi de kapsar. Bu açıdan hayat bütünüyle bir okuldur, öğrenme öbür boyu devam eder. Eğitim- Öğretim açısından içinde bulunduğumuz anı değerlendirmek çok önemlidir. Zamanı geçmiş, gelecek ve hal olarak isimlendiriyoruz. Geçmiş geride kaldı, gelecek olan henüz gelmedi, elimizde değerlendirebileceğimiz sadece içinde bulunduğumuz hal yani şimdiki zaman var. İşte biz ondan sorumluyuz. Mezun olmadan daha alt sınıflardayken planlı bir şekilde çalışmamız gerekiyor.  Geriye dönüp baktığımızda "keşkelerin" sayısı ne kadar az ise, o kadar yararlı bir süreç geçirmişiz demektir. 

Kıymetli velilerim, başarının yalnızca sayısal değerlerden ibaret olmadığını, "iyi insan" olmanın ve bu yöndeki gayretlerin insana nasıl değer kattığını evlatlarımıza benimsetmemiz çok önemli. Öğrencilerimizin hayal ve fikir dünyalarını zenginleştirmeden, kalplerinde merhameti, adaleti ve sevgiyi beslemeden gerçek başarıdan söz edemeyiz.

Gelişen ve değişen dünyanın dinamiklerini iyi okuyan, ufku açık, bununla birlikte ahlaki, vicdani, milli ve tarihsel değerlerinin bilincinde bireylerden oluşan bir toplumun gücü inkar edilemez. Medeniyetimizin ayak izlerini takip ederek bizi yıldızlara taşıyacak nesli birlikte yetiştireceğiz.

2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hep birlikte,daha ileriye doğru adımlar atacağımıza ve başarılı olacağımıza canıgönülden inanıyorum.

Herkesin, bu kısa tatil dönemini bir fırsata dönüştürüp; kendi payına düşen önlemleri alarak, daha dinamik ve daha yenilenmiş bir şekilde II. yarıyıl dönemini karşılaması temennisi ile iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İbrahim KİRAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.