İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi" Mesajı

Aziz milletimizin, ebedi bekası ve hürriyet hakkı için tarihin akışını değiştirdiği Çanakkale Zaferi'nin 106. yıldönümüne ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Şanlı mazisi boyunca istiklali ve istikbali uğruna ödediği bedellerle ulusumuz, her daim kararlılığını ve iradesini ortaya koymuştur.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın

Yüzyılın bu dehşet veren nefsi müdafaasında aziz milletimiz, emperyalizmin kirli oyunlarını boşa çıkarmış, mazlum uluslara da bir umut ışığı olmuştur. Hür yaşama arzusu kodlarında kayıtlı olan milletimizin iradesi "Ya istiklal Ya ölüm !" kararlılığıyla vuku bulmuş ve dünyaya " Çanakkale Geçilmez" mesajını vermiştir. Bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı bu vatan toprağı milletimizin sinesinde ebediyete kadar çok kıymetli bir yer teşkil edecektir.

Bu savaş, aynı zamanda dünyaya bir medeniyet dersidir. Kahraman Mehmetçik harp sahasında dahi düşmanından esirgemediği merhameti ve şefkati ile dünyaya insanlık dersi verdi. Bu topraklar üzerinde, güneş bir daha hiç batmasın diye en seçkin, yetişmiş ve en verimli nesillerini feda eden aziz milletimiz, emperyalizmin kirli emellerini Çanakkale Boğazı'nın soğuk sularına gömmeyi başardı.

Çanakkale Zaferi "Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum." diyen ve yüreği vatanı kadar büyük bir komutanın istiklal yeminidir. Kurtuluş Savaşı'mızın mayasıdır. İnanmış bir halk karşısında hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır. Milletimizin cesaretle, yekvücut şahlanışının simgesidir. Çanakkale'de abideleşen bu ruh kudreti mazisi zaferlerle dolu milletimizin eseridir. 

Güneşle birlikte doğudan yükselen hilali, yıldızı ile buluşturan al bayrağın gölgesi vatan üstüne düştüğü müddetçe korkuya, tereddüte ve yılgınlığa asla yer vermeyeceğiz. Bugün tarihe altın harflerle yazılan bu kutlu zaferin, yürekleri kabartan gururuyla geleceğe umutla bakıyoruz. 

Sevgili çocuklar, hiç kuşkusuz sizler de tarihin akışını değiştiren ecdadınızdan aldığınız bu bayrağı ebediyete kadar aynı hassasiyet, kararlılık ve inançla taşımaya devam edeceksiniz. Bu mukaddes miras sizlere emanet. Aziz şehitlerimizin temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizler tarafından en kutsal emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir.

Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları; bize bu toprakları vatan kılan fedakârlığınızı asla unutmayacağız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, bugün de gerek sınırlarımızın güvenliği için gerekse sınır ötesinde bu topraklara, ay yıldızdan gayrı gölge düşmesin diye can veren ve bir karış vatan toprağına leke sürdürmeyen son nefesini ülkesine ve milletine helal etmiş kahraman Mehmetçiğimizi ve vatanı uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet , minnet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum.

                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                Serdar Ökay

                                                                                                                                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.