İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kiraz'ın "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kiraz'ın

           19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun´da yaktığı kurtuluş meşalesini, Türk Milletinin elden ele, gönülden gönüle dolaştırdığı, düşmanı milli birlik ve beraberliğin ateşiyle karşıladığı çok önemli bir tarihtir.Halkımızın, bin yıllık geçmişine meydan okuyanlara karşı gösterdiği destansı mücadele, Kurtuluş Savaşı'nın ardından Cumhuriyetle nihayetlenmiştir. Milletimizin başlattığı bu mücadele "Ya istiklal, ya ölüm" şiarıyla devam etmiştir.

İstiklal mücadelemizin başladığı 19 Mayıs'ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesi, Cumhuriyetin emanet edildiği gençlere duyulan güvenin bir göstergesidir.

Sevgili Gençler; 

Sadece ailenizin değil, aynı zamanda bu milletin istikbalisiniz. Bu şanlı bayrak ,bu kutsal vatan sizin en kıymetli hazinenizdir. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle, daha çok çalışmalı, ülkenize ve milletinize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyorum.

İbrahim KİRAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.