İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Kiraz'ın "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İbrahim Kiraz'ın

Köklü ve şanlı bir tarihe sahip olan aziz milletimiz, 1071'den beridir yurt edindiğimiz bu coğrafyada, istiklaline ve istikbaline göz dikenlere karşı kahramanca mücadeleler vermiş; vatanına, bayrağına her daim sahip çıkmıştır. Milletimiz, 15 Temmuz hain darbe girişiminde de tıpkı Malazgirt'te, Çanakkale'de, Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını bir kez daha ortaya koymuştur. 

Türkiye'nin büyük bir demokrasi sınavından geçtiği 15 Temmuz gecesinde, bu memleketin aziz evlatları sokak ve meydanlara inerek cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih sayfasına 15 Temmuz Destanı'nı altın harflerle yazdırmışlardır. Milli iradeyi hiçe sayan, TBMM'yi bombalayan ve kendi halkına kurşun yağdıran hainler şunu bir kez daha görmüşlerdir ki "Biz bir oldukça tek yürek, tek millet oldukça hiçbir güç bizi yenemeyecektir."

Milletçe zor zamanlarda kenetlenerek bağımsızlığımız ve milli birliğimizden asla taviz vermeyeceğimizi tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olduğumuz demokrasi zaferimizin beşinci yıl dönümünde, 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize minnet ve şükran duygularımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                         İbrahim KİRAZ

                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.