İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Salih Güven'in "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü " Mesajı
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Kurtuluş Savaşı´nı zafere ulaştıran eşsiz komutan, dünya tarihine damga vurmuş ender şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 82. yılında milletçe, saygı ve rahmetle anıyoruz.![İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Salih Güven'in](/meb_iys_dosyalar/2020_11/09140856_Slayt1.jpg)
10 Kasım, sadece Atatürk'ü anma değil, aynı zamanda onun gösterdiği hedefleri tekrar hatırlama ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma azmimizin tazelendiği gündür. Bizler de millet olarak ´Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.´ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. Birlik ve beraberliğin önemini, kardeşlik bilincini ve evrensel değerleri evlatlarımıza öğreten öğretmenlerimizin gayretleri ile evlatlarımız; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetişecektir
Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.