İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın 12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 100.Yıl Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın  12 Mart İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 100.Yıl Mesajı

Binlerce yıllık tarihi boyunca istiklaline tutkuyla bağlı milletimizin, istikbali ve bekası için tarihte emsali görülmemiş mücadelesinin son sözü olan İstiklal Marşı'mızın kabulünün 100.yıl dönümünü büyük bir coşku kutluyoruz.

Milli mücadele ruhunun, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun sembolü olan bu kutlu marş milletimizin istiklali için ebedi yeminidir. Büyük şair Mehmet Akif Ersoy'un ruhundan kalemine dökülen ve onun edebi dehası ile yalnızca satırlara değil ruhlara nakşolan bu eşsiz şiir, millet yolunda yürüyenlerin nereden gelirse gelsin her türlü istilaya iman dolu göğsüyle karşılık vereceğinin tüm dünyaya adeta ilanıdır.

Kıymetli meslektaşlarım sevgili öğrencilerimiz; kalbimizdeki bu şuur ve inançla yarına giden yolda yürürken ay yıldızlı sevdamız ilelebet rehberimiz olacaktır. Aldığımız her nefeste başladığımız her işte bu inançla vazifemizi yapacağız. Milletimizin istikbal namesi olan bu kıymetli eseri kulaklarımız ile değil kalbimizle duyarak her mısrasını aklımıza ve karakterimize nakşedeceğiz.

Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını ve "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!" diyen büyük şair Mehmet Akif Ersoy'u rahmetle ve minnetle anıyor, saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                                       Serdar Ökay

                                                                                                                                                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.