İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın  '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün 19 Mayıs 1919'da başlattığı, istiklâlimiz ve istikbâlimiz için verdiğimiz son büyük mücadelenin 102. yılına ulaşmış olmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.

Mücadelemiz, Samsun' da yakılan istiklâl meşalesi ile Anadolu'nun bağrından tüm vatan sathına yayılmış ve aziz milletimizin özgür yaşama kararlılığı dünyaya bir kez daha ilan edilmiştir.

Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla sürdürülen bu mücadele tüm imkânsızlıklara rağmen zaferle sonuçlanmıştır.

İstiklâl mücadelemizi zafere taşıyan, ecdadımızdan miras aldığımız birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, ülkemizi daha ferah kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır.

19 Mayıs 1919' da tutuşturulan meşale, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde, yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Sevgili Gençler,

Tarihimiz, yolumuza ışık tutan bir fenerdir. İşte, 19 Mayıs 1919 tarihi de bizi tanımlayan, millî karakterimizi açıklayan, Kurtuluş Mücadelemizin ilk adımının atıldığı, sizlere armağan edilen şanlı bir mazidir. Bizlere gurur duyacağımız daha nice zaferler bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, adını tarih sayfalarına bile sığdıramayacağımız, toprağımızın her zerresinde hakkı olan şehit ve gazilerimizi bu anlamlı günde minnet ve saygıyla anıyor, hepinizin bayramını tekrar kutluyor, her birinize saygılarımı sunuyorum.

 

 

                                                                                                                                             Serdar ÖKAY

                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.