İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin ön sözü ve kuruluş felsefesi olan "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesiyle açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. Yıldönümünü ve ´23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı kutlamanın onurunu ve gururunu paylaşıyoruz.

Her daim devlet kurma kabiliyetinde olan aziz milletimiz, 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile bir kez daha iradesini ortaya koymuştur. Ulusumuzun milli egemenlik ile taçlandırdığı bu eşsiz zafer, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi asla bir tesadüf değildir. Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza duyulan sevgi, güven ve inancın bir ifadesidir.

Bizler dünyanın en büyük mutluluğu çocuklarımızı ilgilendiren bütün alanlarda ortak kültürümüz doğrultusunda mutlu yarınlara ulaşmak için hep beraber çalışıyoruz. Millet ödevimizin bir parçası olan çocuklarımızın fiziksel, zihinsel, ruhsal, ahlaki ve sosyal gelişmesi açısından önemli olan çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürüyoruz. Ancak bu sayede onlara iki kalıcı mirası; köklerini ve kanatlarını verebileceğimize inanıyoruz. Yarına bakan yüzümüz, aydınlık geleceğimiz evlatlarımıza olan inancımız ve güvenimiz bu süreçte bizleri dimdik ayakta tutarken daha büyük işler başarmak için ilham ve güç veriyor. 23 Nisan coşkusunu evlerinde aileleri, bizler ve tüm Türkiye ile paylaşan evlatlarımı bir kez daha tebrik ediyorum.

Birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuzu vurguladığımız bu kutlu günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, bize bu vatanı armağan eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızın ve tüm dünya çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                Serdar Ökay

                                                                                                                                                                                                                                         İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.