İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın '30 Ağustos Zafer Bayramı' Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Serdar Ökay'ın  '30 Ağustos Zafer Bayramı' Mesajı

Bugün mukaddes tarihi zaferlerle dolu aziz Türk Milletimizin ve Şanlı Ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutasında kazandığı büyük zaferin 99. Yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve haklı gururu içindeyiz.

99 yıl önce bugün Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, Türk Milleti kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir. Aziz Türk Milleti ve onun kahraman ordusu Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da, yakın tarihimiz 15 Temmuz'da: azmin, iradenin, vatan ve millet sevgisinin, bir olmanın, diri olmanın sembolü olmuştur. Şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış Bayrağımızı göklerden indirmeye yeltenenlere, toprağına ve mukaddesatına kastedenlere yüzyıllardır aynı duruşu sergilemiştir.

Bu duygularla, başta İstiklal Harbimizin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan kılan kahraman ecdadımızı rahmet, minnet ve saygı ile yâd ediyor, ebediyete irtihal etmiş bütün büyüklerimizin vatan sevgisinin nesillerce ebedi kalacağına inanıyorum. Türk milletinin mücadele ruhunun bugüne armağanı olan Ağustos 30 Zafer Bayramı´mızı coşkuyla kutluyorum. 

  

                                                                                                                                             Serdar ÖKAY

                                                                                                                                    İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.