İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İbrahim KİRAZ´ın Yarıyıl Tatil Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İbrahim KİRAZ´ın Yarıyıl Tatil Mesajı

18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayan, 2017 – 2018 eğitim yılı ilk dönemi ilçemizdeki 6617 öğrencimizin bir dönemin emeği olan karnelerini almaları ile tamamlandı.

 

Sevgili öğrencilerimiz,

Bir dönem boyunca çalışmalarınız sonucunda elde ettiğiniz bilgilerin göstergesi olan karnelerinizi aldınız. Yaptığınız çalışmalarınızdan gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı hepinizi kutluyorum. Karne sonuçlarınız beklediğiniz gibi gerçekleşmedi ise umudun tükenmediğini bilip tatili başarı için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı, sinema, tiyatro, konser gibi faaliyetlere katılmanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap size yeni bir ufuk açacak, gelişiminize en değerli katkıyı sağlayacaktır. Bilgi çağında okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız sizlerin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

 Sayın velilerimiz,

Öğrencilerimizin her birini ayrı bir değer olarak görüyoruz. Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizim için son derece önemlidir. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Karne sadece dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın neticesidir ve başarının değerlendirilmesinde sadece bir araçtır. Unutmayınız ki karneler öğrencilerimizin değerini, şahsiyetini, erdemlerini ve zeka seviyelerini belirleyecek bir gösterge değildir.

Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevginiz onların hayat karşısındaki duruşlarını belirleyerek başarılarını arttıracak ve ne istediğini bilen bireyler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.

Ayrıca çocuklarınızın gelişimini olumsuz yönde etkileyecek başta teknoloji bağımlılığı olmak üzere her türlü zararlı faaliyetlerden uzak durmalarını sağlamalı, onlara rehber ve iyi birer örnek olmalısınız.Çocuklarınızın sosyal faaliyetlere katılımını  sağlamak da onların kişisel ve sosyal gelişimlerini olumlu yönde etkileyecektir.

Değerli öğretmen arkadaşlarım,

Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerimizin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Nesillerimizi yetiştirmek için özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor, eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için gösterdiğiniz tüm gayretiniz için de teşekkür ediyorum.

            Tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, 2017 -2018 eğitim öğretim yılının sorunsuz olarak tamamlanmasında emeği geçen Sayın Kaymakamımıza, ilçe idarecilerimize, sivil toplum kuruluşlarına, okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve okulda görev yapan tüm personelimize, teşekkür eder, başarı ve mutluluklar dilerim.

            Saygılarımla                                                                              

                                                                                                         İbrahim KİRAZ

 

                                                                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.