İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde 10 Kasım Atatürk´ü Anma Töreni Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında İlçemizde düzenlenen törenle anıldı
İlçemizde 10 Kasım Atatürk´ü Anma Töreni Düzenlendi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ebediyete intikalinin 81. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen tören hükümet konağı önünde başladı.

İlçemiz Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene İlçemiz Kaymakamı Sayın Mehmet Ali Öztürk, Belediye Başkanı Uğur Demirezen, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Kiraz,  İlçe Daire Amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı

Tören, Atatürk Anıtı´na çelenk sunumuyla başladı. Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Öztürk, Belediye Başkanı Uğur Demirezen, Siyasi Partiler ve STK´lar tarafından çelenklerin sunulmasının ardından siren sesleri eşliğinde saat 09.05´de iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra anma programı İlçemiz Yahya Kerim Onart Kültür Merkezinde Bayındır Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu program ile devam etti.

''10 Kasım''adlı  sinevizyonun gösterilmesi,'' Mustafa Kemal'' isimli dramanın sergilenmesi,Bayındır Anadolu Lisesi  müzik öğretmeni Gökhan Şenel yönetiminde koro dinletisi, Bayındır Anadolu Lisesi 12.sınıf öğrencisi Ceylin Boz  ve Ayşe Melek Bakır tarafından ''Bülbülüm Altın Kafeste'' ve '' Fikrimin İnce Gülü'' adlı şarkıların  seslendirilmesinin ardından program liseler arası düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olan eserin okunması ve ortaokullar arası düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan eserin okunması ile devam etti.

             İlçemiz ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen "Atatürk" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesinin ardından program sona erdi.

10-11-201910-11-201910-11-201910-11-201910-11-2019

 

 

 

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.