İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İlham Veren Buluşmalar” ve “Mesleki Gelişim Akademisi” Eğitim Etkinlikleri

“İlham Veren Buluşmalar” ve “Mesleki Gelişim Akademisi” eğitim etkinlikleri Bayındır´da devam ediyor.
“İlham Veren Buluşmalar” ve “Mesleki Gelişim Akademisi” Eğitim Etkinlikleri

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, Bayındır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ile alanlarında isim yapmış kişilerle öğrencileri bir araya getiren  “İlham Veren Buluşmalar” eğitim etkinliğimizin bugünkü konuğu  Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümünde görevli Öğr. Üyesi Dr. Fırat Sarsar oldu.

 

Müzekke Susamcıoğlu Anaokulu Konferans Salonunda 8 Nisan  2019 Pazartesi günü Saat 11.00’de  gerçekleşen etkinliğe, Alparslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bayındır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi, Muzaffer Tuzcuoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ülfet Onart Anadolu Lisesi ve Şehit Oktay Ardıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.Sınıf öğrencileri katıldı.

 

         Sarsar, "Eğitim teknolojisi nedir?Hangi eğitim teknolojilerini biliyorsunuz" sorularıyla başladığı söyleşide, bu teknolojileri derslerinde nasıl kullanabileceklerine dair öğrencilere önemli ipuçları verdi.Faydalanabilecekleri  uygulamalar hakkında bilgiler verdi."Bizim sizden beklentimiz çok yüksek, öğretmenleriniz hem sizi hayata hazırlıyor, hem de derslerinizde başarılı olmanızı sağlamaya çalışıyorlar.Sizin bir adım ötenizi sizden daha çok merak ettikleri için ve sizi daha iyiye sevk etmek için uğraşıyorlar" diyerek öğrencilerin motivasyonlarını düşürmemelerini ve kendilerine güvenmelerini istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Bayındır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ile “Mesleki Gelişim Akademisi” eğitim etkinliği ise Bayındır Kaymakamlığı Konferans Salonunda Saat 14.00´te "Eğitim Teknolojileri" konulu seminer Sarsar tarafından eğitimcilerimize verildi.

       "Yeni Kuşaklar ve Teknoloji,  K12 ve Kuşaklar, Öğretim Teknolojileri " konularında eğitimcilerimizi bilgilendiren Sarsar,  bazı örnekleri uygulamalı olarak eğitimcilerimizle birlikte gerçekleştirdi.Sarsar,  öğrencilerin teknolojinin içinde doğdukları için onlarla aynı dili, yani teknoloji dilini kullanmamızın önemine değindi.

           Sunumun arkasından İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Atila Özsöyke, Dr. Fırat Sarsar’ a teşekkür ederek plaket takdim etti.

 

Samimi, içten sunumundan ve katkılarından dolayı konuğumuza teşekkür ediyoruz.

 

 

08-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-201908-04-2019

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.