İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ÖMER YAHŞİ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü  Ömer YAHŞİ 22 Kasım 2018 Perşembe günü saat 12.00’de İlçemizi ziyaret etti.
İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ  SAYIN ÖMER YAHŞİ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bayındır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaretinde, personel odalarını  dolaşarak sohbet eden YAHŞİ,  ardından Kaymakamımız  Mehmet Ali ÖZTÜRK ile görüştü.

Kaymakamlık Konferans Salonunda Saat 12.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KİRAZ’ın, eğitim kurumlarıyla ilgili brifing sunumunu gerçekleştirmesiyle başlayan toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’nin, konuşmasıyla devam etti. Okul yöneticilerine seslenen YAHŞİ, “En büyük itibarınız mesleğinizdir. İtibarı Türkiye Cumhuriyetinde en yüksek olan üç meslekte öğretmenlik vardır. İlk üç hep değişir ama öğretmenlik üçün altına hiç düşmez. Sizin samimiyetiniz, duruşunuz, güven veren tavrınız ve tarzınızla gerçekten bir çok kapıyı açacağınızdan şüpheniz olmasın.”dedi.Güven konusuna da dikkat çeken YAHŞİ, “Akademik başarıyı sağlamalı, okulun gelişmesi için hayırseverlerle iletişim halinde olmalı ve en önemlisi 2023 Vizyon Belgesini okumalı, incelemeliyiz” dedi. Sonra okul ve kurum yöneticilerinden okulların sorunlarını dinlemesi ve çözüm yollarını paylaşmasıyla toplantı sona erdi.

Toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve beraberindeki heyet, Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi ve Muzaffer Tuzcuoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek  öğretmenlerle sohbet etti. Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi Öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen YAHŞİ “Eğitim Vizyonumuz 2023 mutlaka okumalıyız. Buradan hareketle eğitimizi şekillendirmeye çalışmalıyız” dedi. Yahşi daha sonra öğretmenlerin  öğretmenler gününü kutlayarak okuldan ayrıldı.

         Müzekke Susamcıoğlu Anaokulu Konferans Salonunda saat 13.30’da 8. Sınıf öğrencileriyle bir araya gelen YAHŞİ, öğretmenlik mesleği üzerine söyleşi  gerçekleştirdi. Yahşi konuşmasında “Bugün özellikle öğretmenlerimizi, şehit olan ve ahirete intikal etmiş öğretmenlerimizin ailelerini ziyaretten sonra bizleri heyecanlandıran siz değerli öğrencilerimizle buluşmak istedik. Sizleri onurlandığımız, gururlandığımız ve geleceğe dair umutlarımızın arttığı bir nesil ve geleceğimiz olarak görüyoruz” dedi. Söyleşide öğrencilere üç konunun altını çizdi. Öğrencilere “Başarısızlık yoktur, sefer vardır”, “Başarı için anne, baba, öğretmen desteği ve duasını alacaksınız, kendinizi önemsiz görmeyeceksiniz ve hayallerinizi büyük tutacaksınız.”  diyerek öğrencilere veda etti.

        İlçemize teşriflerinden dolayı İzmir İl Milli Eğitim Müdürü  Ömer YAHŞİ´ye Milli Eğitim camiamız adına teşekkür ederiz.

 

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.