İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köye " Robokod" Geldi

Eğitimde Fatih projesi ve EBA İçerik geliştirme Ekibi koordinesinde “Köye Robokod Geldi” sloganı ile müdürlüğümüze bağlı Zeytinova Şehit Erdal Canbulat Ortaokulu’nda  bugün 08:30-15:30 saatleri arasında on öğrencimize eğitim verildi.
Köye " Robokod" Geldi

İl merkezinde yapmış olduğu eğitim faaliyetleri ile çok sayıda öğrenciyi kodlama ile tanıştıran İzmir EBA ekibi ilçemiz Zeytinova, Pınarlı, Buruncuk, Lütuflar, Çenikler mahallelerinde yaşayan öğrencilerimizi kodlama ve robotik teknolojileriyle tanıştırdı.

                Öğrencilerimiz gün boyu süren faaliyetlerle mBlock ve Arduino programları hakkında bilgi alıp pratiğe dökme fırsatı yakaladılar.

İzmir EBA İçerik Geliştirme ekibi üyeleri Çağlar ATAY, Ramazan Erdem DEMİREL ve Seda UNUR tarafından sunulan eğitimler,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KİRAZ ve Şube Müdürümüz Serdar ÖKAY tarafından da ziyaret edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  İbrahim KİRAZ  öğrencilere hitaben yaptığı kısa konuşmasında robotik ve kodlamanın yakın gelecekte fiziki iş gücünün yerini alacağını ve bu alana yönelen toplumların diğerleri karşısında bir adım öne geçeceğine vurgu yaptı.

KİRAZ , “Avrupa ülkelerinde yıllardır önemi vurgulanan ve zorunlu olarak ilkokullarda öğretilen yazılım bilgisinin ne kadar önemli olduğunu artık Türkiye’de de anlaşılmış durumda. Çocukların, teknolojiyi sadece tüketen değil, onun gelişimi ve üretimine katkı sağlayacakları bilgi ve becerilerle donatmak temel amacımız. Bu eğitim imkânını çocuklarımıza sağladıkları için başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi’ye ve İzmir EBA Ekibine teşekkür ediyorum ” dedi.

            Gün boyu süren çalışmalardan öğrenciler kodlama ve robotik konusunda temel bilgiler ve farkındalık kazanmış oldu. Tüm öğrencilerin bu faaliyetten büyük mutluluk duyduğu ve bu konuda çalışmalarını daha ileri seviyeye taşımak istediği gözlemlendi.

11-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-201811-04-2018

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.