İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Materyaller Özel Öğrencilerimizle Buluştu

Emine Erdoğan’ın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen tanıtım faaliyeti ile yedi bölgeye uğurlanan “Özel Çocuklara Özel Materyaller” TIR´ındaki ekipmanlar Bayındır’da da sahiplerine ulaştı.
Özel Materyaller Özel Öğrencilerimizle Buluştu

İzmir´de 296 okulda öğrenim gören 3 bin 400 öğrenciye Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü´nün ürettiği özel materyallerin dağıtımı yapıldı.

Bayındır’da Atatürk İlkokulu, Fatih İlkokulu, Kazım Dirik Ortaokulu ve Merkez İsmet İnönü Ortaokulu yöneticileri materyallerini teslim aldı. Okullarımızdaki sınıf sayısı, öğrenci sayısı, yetersizlik türü ve sınıfın materyal ihtiyacını dikkate alarak yapılan dağıtımda Özel Eğitim sınıfı öğrencilerimiz materyalleriyle buluştu.Öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.

Dağıtılan materyaller sayesinde; okuma yazma, matematik, bilişsel beceriler, öz bakım, günlük yaşam, toplumsal uyum, sosyal iletişim gibi alanlardaki becerilerin kazandırılması, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin öğrenme ve üretme süreçlerinin zenginleştirilmesi hedeflenmektedir.

Başta Emine Erdoğan olmak üzere projede emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

14-03-201914-03-201914-03-201914-03-2019

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.