İZMİR BAYINDIR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi" Kapsamında Toplantı

"Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi"  kapsamında okul müdürleri, öğrenci ve velilerimize Sadık Susamcıoğlu Anadolu Lisesi Konferans Salonunda toplantı yapıldı.
"Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi"  Kapsamında Toplantı

      İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ali Ersin ESER  yaptığı sunumda  "2017/2018 Yeni Sınav Sistemi, Liselere Kayıt Sistemi, Merkezi Sınavla Yerleşebilecek Liseler, Eğitim Bölgesi ve Mahalli Yerleştirme" konularında öğrenci, öğretmen ve velileri bilgilendirdi.Eğitimde başarıyı arttırma adına yapılan Destekleme Kurslarına öğrencilerin gönderilmesi , takibinin yapılması ve eksikliklerin giderilmesi  tavsiyelerinde bulundu ve sunum sonunda katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

      Hayat zor zamanlarda çalışılanlarla kazanılır!

      İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İbrahim KİRAZ  toplantıda gelen veli ve öğrencilere katılımları için teşekkür ettikten sonra   "Gençlerimiz yarını emanet edeceğimiz  geleceğimiz olacaklar, hayat zor zamanlarda çalışılanlarla kazanılır.Bunun için öğrenciler sizlere tavsiyem, kendi içinizdeki gücü harekete geçirip şu kalan zaman diliminde verimli çalışmak  sizi güzel bir liseye taşıyacaktır." dedi.

     Sn. KİRAZ velilere de " Anne Baba olarak sizler de öğrencilerinizi güzel destekler ve kanalize ederseniz çocuklarınız da sizi onore edecektir, mutlu edecektir. İlçemizde her ay belirli okullarda veli seminerleri yapıyoruz. Bunlara katılmanızı tavsiye ediyorum." dedi.

     Sadece sınav odaklı çalışılmasın!

    Öğrencilerin sadece sınav odaklı çalışmamalarını söyleyen Sn. KİRAZ  "Günde en az yirmi dakika kitap okursanız sınavda algılama sorunuyla  karşılaşmazsınız.Zihninizin üzerindeki tozları silmek için çok kitap okuyun.Velilerimiz sizler de bunu sağlayın, çocuğunuzun daha da ilerlediğini fark edeceksiniz."dedi.

16-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-2018

Mithat Paşa Mah. Hükümet Önü Cad. No 1 Bayındır/İZMİR - 0 232 5813793

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.